Проект «Роботодавці Дніпропетровщини – на захисті прав жінок у сфері праці!»
There are no translations available

Дніпропетровською громадською організацією «Жіночий інформаційно-координаційний центр» (ДГО ЖІКЦ) завершено проект «Роботодавці Дніпропетровщини – на захисті прав жінок у сфері праці!», що впроваджувався у партнерстві з Дніпропетровським обласним центром зайнятості. Реалізація зазначеного проекту стала можливою завдяки фінансовій підтримці міжнародної благодійної організації «Український Жіночий Фонд».

Протягом півроку на території регіону впроваджувалася активна інформаційно-просвітницька кампанія, націлена на формування стійкої громадської думки про ствердження гендерної рівності в соціально-економічній сфері. Проектні заходи передбачали проведення низки спеціалізованих тренінгів для роботодавців регіону та забезпечення постійної роботи інформаційної лінії з протидії гендерній дискримінації у сфері праці на базі офісу ДГО ЖІКЦ.

У рамках тренінгів представникам бізнесу роз’яснювали такі поняття, як гендер, гендерна рівність, гендерна дискримінація та висвітлювали основні норми діючого українського законодавства з цих питань і санкції за недотримання його вимог. Крім того, дніпропетровським роботодавцям презентували досвід формування й реалізації гендерно-чутливої кадрової політики в Скандинавських країнах та показали, як успішно ці практики можуть бути втілені в роботу вітчизняних підприємств. Адже саме скандинавські держави є світовими лідерами з впровадження прогресивних норм гендерного законодавства у сфері працевлаштування та зайнятості. Україна ж, на жаль, в цих питаннях ще далеко позаду – 63 місце за даними рейтингу гендерної рівності Всесвітнього Економічного Форуму, який оцінює ступінь рівноправ’я жінок і чоловіків у 4-х сферах, зокрема в політиці, економіці, освіті й охороні здоров’я.

З початку проекту і до сьогодні на базі власного офісу ДГО ЖІКЦ активно працює інформаційна лінія з протидії гендерній дискримінації у сфері праці, звернувшись на яку за номером: (056) 370-58-68 на безкоштовній основі можна отримати фахову юридичну консультацію з питань норм чинного гендерного законодавства, ліквідації дискримінації щодо особи за статевою ознакою та роз’яснення механізмів з приводу захисту законних прав і представлення власних інтересів як перед роботодавцем, так і в органах державної влади.

За час дії проекту на інформаційну лінію зателефонувало біля 240 жінок, яким було надано близько 650 консультацій. Найбільша кількість звернень була пов’язана з відмовою жінкам у наданні робочого місця через наявність неповнолітніх дітей (понад 140 звернень) та через зрілий вік представниць жіночої статі (близько 130 звернень). Також надавалися консультації стосовно того, як захистити себе від дискримінаційних дій роботодавців, що полягають у висуванні вимог до зовнішності жінки, як правило, вікової категорії від 20 до 35 років (83 звернення). Також актуальним залишається питання щодо невідповідності заробітної плати, яка пропонується або яка нараховується в процесі трудової діяльності, обсягу роботи та важким умовам праці (всього надійшло понад 160 звернень). І ще одна поширена форма дискримінації – здійснення з боку роботодавців психологічного тиску на жінок під час виконання ними службових обов’язків (близько 50 звернень).

На всі телефонні дзвінки клієнток оператори інформаційної лінії надавали адресну консультативну допомогу з покроковим описом необхідних дій, націлених на представлення інтересів і захист законних прав представниць жіночої статі, та зазначенням державних установ, які уповноважені розглядати і приймати рішення такого характеру.

Для актуалізації проблеми в громаді щодо порушення прав жінок у сфері працевлаштування та зайнятості на центральній площі м. Дніпропетровська протягом 2-х місяців був встановлений тематичний білборд із закликом до роботодавців Дніпропетровщини не порушувати гендерне законодавство, а забезпечувати жінкам і чоловікам рівні права та можливості у сфері праці. Крім того, цей рекламний носій містив контактні дані інформаційної лінії з протидії гендерній дискримінації у сфері праці, яка була заснована в ході проекту на базі власного офісу ДГО ЖІКЦ. 

Завдяки висвітленню теми проекту в регіональних ЗМІ, цілеспрямованій роботі експертів Дніпропетровської міської громадської організації «Жіночий інформаційно-координаційний центр» та провідних фахівців Дніпропетровського регіонального центру зайнятості, в рамках проекту вдалося привернути значну увагу громадськості до питання захисту прав жінок у сфері працевлаштування та зайнятості. Про це свідчить кількість дзвінків, що надійшли на інформаційну лінію з протидії гендерній дискримінації, та кількість відгуків на форумах найбільш популярних веб-сайтів Дніпропетровщини, де розміщувались проектні матеріали.

 Image

 Image

 Image

 Image

 
2009 © Жіночий інформаційно-координаційний центр