Узагальнені результати діяльності Національної мережі ОГС України, що працюють у сфері захисту прав
За час роботи Мережі організацій громадянського суспільства України, що працюють у сфері захисту прав, представлення інтересів своїх цільових груп, беруть участь у розробці державної політики, яка була створена в рамках проекту «Підвищення спроможності організацій громадянського суспільства у сфері представлення інтересів, захисту прав та впливу на розробку і реалізацію державної політики в Україні», що реалізовувався за підтримки Європейського Союзу, організаціям-членам об’єднання вдалося досягти значних результатів як у власних, так і ближніх регіонах.
 
Так, завдяки зусиллям громадської організації «Інститут аналізу державної та регіональної політики» (м. Луцьк) було створено 22 сільських органи самоорганізації населення та відновлено роботу 3 таких органів у Волинській, Рівненській та Житомирській областях. Пролобійовано перед Рівненською обласною радою питання щодо забезпечення участі органів самоорганізації населення в обласному конкурсі розвитку місцевих територіальних громад і збільшення бюджету конкурсу в 2013 році до 1 млн грн., проти 500 тис. грн. – у 2012 р. Проведено конкурс з виділення мікрогрантів сільським органам самоорганізації населення з Волинської, Рівненської та Житомирської областей, в рамках якого фінансову підтримку отримали 10 сільських органів самоорганізації населення на загальну суму 70 000 грн. Організовано та проведено в червні 2013 року міжрегіональну конференцію сільських органів самоорганізації населення у місті Рівне, під час якої було створено Мережу громадянської взаємодії сільських органів самоорганізації населення. 
 
Крім того, завдяки активній діяльності вказаної організації на місцевому рівні було прийнято 7 рішень, спрямованих на підвищення якості адміністративних послуг у сфері використання комунального майна і землі; підготовлено 67 пропозицій з покращення якості адміністративних послуг у цих сферах, з яких 58 були враховані місцевими радами у поточній роботі; здійснено моніторинг якості надання адміністративних послуг у сфері земельних відносин та використання об’єктів комунальної власності у 3 міських радах Рівненської області, у 2 міських та 1 селищній раді Волинської області, за результатами якого підготовлено понад 60 пропозицій з усунення виявлених проблем; проведено антикорупційну експертизу 7 рішень місцевих рад, внаслідок чого було виявлено 44 положення, що суперечать вимогам чинного законодавства України, та 37 корупційних ризиків.    
 
Протягом 2013 – першого півріччя 2014 років Рівненським обласним відділенням Всеукраїнської благодійної організації «Всеукраїнська мережа ЛЖВС»  було проведено низку тренінгів для організацій, що працюють у сфері паліативної допомоги, на теми: «Адвокація в паліативній сфері», «Стратегічне планування в паліативній сфері», «Профілактика професійного вигорання в паліативній сфері», а також міжнародний тренінг для ВІЛ-сервісних організацій «Нові принципи лікування ВІЛ. Доступність лікування. Права людини. Адвокація». До того ж, організацією розроблено та внесено пропозиції до Рівненської обласної цільової програми з протидії ВІЛ/СНІД та підготовлено обласну стратегію з адво кації, комунікації та соціальної мобілізації в сфері туберкульозу. 
 
У 2012 році Запорізька обласна Асоціація громадських організацій «Інститут екології і краєзнавства «Запорізький край» розпочала роботу над проектом «Родове дерево», яким передбачено збільшення зелених зон м. Запоріжжя та області за рахунок залучення всіх небайдужих мешканців до створення громадських парків і скверів.
Протягом трьох років більше тисячі жителів м. Запоріжжя та Запорізької області  взяли участь у посадці власних Родових дерев, закладанні громадських парків та озелененні пришкільних ділянок. В результаті такої діяльності було висаджено понад 3 тисяч саджанців, закладено 2 розсадника. В с. Августинівка Запорізького району Запорізької області Августинівська сільська рада виділила 0,7 га для будівництва громадського парку, де восени 2013 року із залученням мешканців села розпочато роботу з посадки дерев, що були вирощені у розсаднику. Співпраця з представниками місцевого самоврядування та жителями дала добрі результати. Також свою зацікавленість у створенні громадського парку виявили представники місцевого лісництва.

 
2009 © Жіночий інформаційно-координаційний центр