Проект USAID «Економічні можливості постраждалим від конфлікту» підбиває підсумки першого року робот

27 листопада 2017 року у Дніпрі відбувся регіональний Форум «Економічні можливості постраждалим від конфлікту», під час якого були презентовані проміжні річні результати реалізації проекту USAID з аналогічною назвою.
Головною темою Форуму стали підсумки реалізації проекту за рік. Під час Форуму були презентовані бізнеси переможців та переможниць конкурсу грантів, які не тільки створили або розвинули свої бізнеси, але й створили робочі місця для осіб, постраждалих від конфлікту на сході України.
Також, під час Форуму було оголошено другий грантовий конкурс для бізнесів, які планують розширення та працевлаштування ВПО, демобілізованих учасників АТО та інших осіб, які суттєво постраждали від конфлікту.
 На сьогодні, в регіоні гостро стоїть питання створення нових робочих місць, започаткування нових підприємницьких ініціатив, які сприяли б вирішенню проблем пов’язаних із зайнятістю населення.
Саме з цією метою Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) в серпні 2016-го року розпочав реалізацію в області проекту “Економічні можливості постраждалим від конфлікту”, метою якого є допомога людям, постраждалим від конфлікту заснувати чи перемістити малий бізнес та підвищити спроможність учасників з бізнесу/приватного сектору, які надають підтримку людям, постраждалим від конфлікту – внутрішньо переміщеним особам, демобілізованим військовослужбовцям та членам приймаючих громад, в тому числі жінкам та людям з інвалідністю.
Проект працює у 2 напрямках: сприяння створенню нових робочих місць і розвиток навичок осіб, постраждалих від конфлікту, а також  створення або перенесення малого бізнесу.
Директорка Проекту Наталя Карбовська, відкриваючи Форум, зазначила, що Дніпропетровщина завжди була унікальним регіоном, який демонстрував блискучі бізнесові здібності. Тому директорка Проекту висловила впевненість, що Проект і надалі буде успішним в Дніпрі і вже дуже скоро місто збагатиться на цілу низку нових бізнес-ініціатив, які допоможуть розширити можливості, як внутрішньо-переміщених осіб, так і місцевої громади.
Координаторка Проекту в Дніпропетровській області Оксана Мірошниченко презентувала результати реалізації Проекту в регіоні за рік, зазначивши, що Дніпропетровщина є самою активною областю за кількістю поданих на грантовий конкурс заявок від діючого бізнесу. Також, пані Мірошниченко висловила сподівання, що малий та середній бізнес регіону буде і надалі активно розвиватись, працевлаштовувати ВПО та демобілізованих учасників АТО та інших осіб, постраждалих від конфлікту.
Радник Міністерства соціальної політики в Дніпропетровській області Георгій Бібік презентував результати співпраці органів державної влади Дніпропетровщини з Проектом в питаннях інформаційної підтримки та працевлаштування ВПО. Також він представив підсумки робочої поїздки да Боснії та Герцоговини, під час якої представники органів державної влади, органів місцевого самоврядування та інших державних установ ознайомились із досвідом цієї країни щодо вирішення проблем внутрішньо переміщених осіб під час та після завершення збройного конфлікту. Було особливо підкреслено, що Україна вирішує проблеми ВПО значно швидше і активніше, ніж це було зроблено в Боснії та Герцоговині. Однак, є діючі практики, які буде корисно застосувати і в Україні. Зокрема, це стосується підтримки бізнесів ВПО та ініціатив щодо їх інтеграції в місцеві громади.
Свої історії успіху презентували переможниці і переможці грантових конкурсів в рамках Проекту Вардан Сукіасян (ТОВ «Система-груп», виробництво фланців сталевих), Надія Лінивенко (Математична студія «2х2»), Ірина Мірошник (Кондитерська майстерня «Місс Іріска»), Ольга Варакута  (магазин-кав’ярня з власною випічкою «Кофеолія») та Іван Казаєв (кабінет фізичної терапії, краніосакральної та йога-терапії «Елементи»).
Керівниця національного партнеру Проекту ТОВ «Бізнес Арена» Яна Матвійчук розповіла про програму підтримки переможців конкурсу для діючого бізнесу та підкреслила важливість менторської та коучингової підтримки, яка надається грантерам в рамках проекту.
Координаторка Проекту Мілена Горячковська оголосила грантову програму компоненту 1 «Сприяння створенню нових робочих місць і розвитку навичок осіб, постраждалим від конфлікту» та заохотила діючий бізнес Дніпропетровщини активно брати участь в грантовому конкурсі.
Підбиваючи підсумки Форуму, команда тренерів-консультантів Центру підтримки мікробізнесу та самозайнятості Дніпропетровського регіону, створеного на базі громадської організації «Жіночий інформаційно-координаційний центр» подякувала всім учасникам та учасницям Форуму та висловила сподівання, що наступний рік реалізації проекту буде не менш плідним і цікавим, ніж попередній.

ImageImageImageImage 

 
2009 © Жіночий інформаційно-координаційний центр