Протидія торгівлі людьми

 

 

Жіночий інформаційно-координаційний центр працює у сфері протидії торгівлі людьми, починаючи з 1998 року. На базі організації протягом п’яти років працював створений в рамках Проекту «Запобігання торгівлі жінками» центр допомоги жінкам «Жінка для жінки», який впроваджувався міжнародною неурядовою організацією «Вінрок Інтернешнл» за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку. Послугами цього центру скористалися більше 40 тисяч молодих жінок та дівчат. Вони стали учасницями курсів, тренінгів, груп самопідтримки, отримали юридичні консультації, скористалися послугами телефону довіри. Жінки навчилися долати кризові ситуації, отримали фахові навички, що допомогло їм знайти роботу або започаткувати власний бізнес.

 

Центр входить до мережі неурядових організацій України, які працюють у сфері протидії торгівлі людьми. Ця мережа підтримується представництвом Міжнародної організації з міграції (МОМ) в Україні.

 

Однією з причин торгівлі людьми є необізнаність з проблемами, які виникають під час нелегального працевлаштування за кордоном. Особливо це стосується молоді з малих населених пунктів. Тому одним з основних напрямків роботи організації є проведення інформаційних кампаній з питань запобігання торгівлі людьми в навчальних закладах міст та сіл Дніпропетровської та Запорізької областей.

 

Особливість діяльності Жіночого інформаційно-координаційного центру – превентивна робота із запобігання торгівлі людьми, допомога потерпілим, а також співпраця з працівниками міліції, суду, прокуратури, від яких залежить вирішення питань притягнення до кримінальної відповідальності осіб, винних у торгівлі людьми. Центр проводить круглі столи, семінари, тренінги за участю правоохоронців, суддів, прокурорів, вчителів, медиків, соціальних працівників. Досвід роботи свідчить, що діяльність організації одночасно в зазначених напрямках значно підвищує ефективність протидії торгівлі людьми.

 

З метою залучення неурядових організацій з Дніпропетровської області до діяльності з протидії торгівлі людьми Центр проводить семінари-тренінги для представників неурядових організацій Дніпродзержинська, Апостолового, Кривого Рогу, Жовтих Вод, Нікополя, Павлограда.

 

За цей час Жіночий інформаційно-координаційний центр допоміг більш ніж 199 потерпілим від торгівлі людьми особам в їх розшуку, поверненні, реінтеграції.

 
2009 © Жіночий інформаційно-координаційний центр